В ОБСЄ ухвалили резолюцію проти "Північного потоку-2" і “Турецького потоку”


Комітет Парламентської асамблеї ОБСЄ ухвалив резолюцію, де назвав газопроводи “Північний потік-2” і “Турецький потік” потенційними важелями політичного і економічного тиску на країни, що залежать від постачань газу
Про це йшлося на засіданні комітету, яке транслювалося в прямому ефірі на сторінці Парламентської асамблеї ОБСЄ на YouTube.

"Комітет з політичних питань та безпеки Парламентської асамблеї ОБСЄ прийняв у неділю резолюцію "Енергетична безпека в регіоні ОБСЄ", чиїм автором є парламентар із Литви Рута Мілюте. Поправку, яка висловлює особливу стурбованість у зв’язку зі втіленням проектів "Північний потік – 2" і "Турецький потік", внесла група парламентаріїв із США, Литви та Канади. Ця резолюція закликає уряди країн-членів ОБСЄ відмовитися від використання енергоресурсів як інструмента підкорення та тиску на країни, що залежать від їх імпорту чи транзиту", — йдеться в повідомленні. Об этом сообщает interlinks.in.ua со ссылкой на СМИ.

Читайте також: Холодний Північний потік-2: ризики для України та Європи

  • Як повідомлялося, в березні Національне енергетичне агентство Данії відмовило в погодженні альтернативного маршруту для "Північного потоку-2".
  • Після цього Коболєв заявив, що ні за яких обставин "Північний потік-2" не буде введений в експлуатацію до 1 січня 2020 року. У зв’язку з цим "Газпрому" доведеться або скорочувати обсяги поставок газу в Європу, або домовлятися з Україною про умови транзиту за європейськими правилами, зазначив він.
  • Глава правління "Газпрому" Олексій Міллер запевнив, що будівництво газопроводу завершиться до кінця 2019 року. За його словами, немає ніяких "фатальних юридичних перешкод".
  • 15 квітня компанія Nord Stream 2 AG подала Датському енергетичному агентству заявку на узгодження третього варіанту маршруту газопроводу.
  • Президент США Дональд Трамп пригрозив ввести односторонні санкції щодо учасників будівництва газопроводу "Північний потік-2". Трамп зазначив, що альтернативним джерелом для ФРН може стати скраплений природний газ з США.
  • Міністр енергетики США Рік Перрі раніше анонсував ухвалення законопроєкту про санкції проти компаній-учасниць проєкту "Північний потік-2" у "не дуже віддаленому майбутньому".
  • Екс-канцлер Німеччини, а за сумісництвом — глава комітету акціонерів Nord Stream, Герхард Шредер заявив, що основною причиною затримки з будівництвом "Північного потоку-2" є тиск США на Данію

Джерело статті: “http://espreso.tv/news/2019/07/08/v_obsye_ukhvalyly_rezolyuciyu_proty_quotpivnichnogo_potoku_2quot_i_tureckogo_potoku”

ТОП новости

Вход

Меню пользователя